انجمن خیریه  شهسواری

این انجمن با مدیریت سرکارخانم آذرخانم شهسواری(رئیس کمیته سفیران صلح و دوستی انجمن حمایت از زندانیان کشور و عضو فدراسیون بین المللی مددکاران جمهوری اسلامی ایران) برای محرومیت زدایی در سطح استان فارس ،استان کرمان قلعه گنج، بم، منوجان،کهنوج و رودبار، استان سیستان و بلوچستان، زاهدان و روستاهای تابع استان کهکیلویه و بویراحمد، یاسوج، ده دشت، لنده و استان بوشهر برازجان و...  نیز فعالیت های مستمری داشته است.

در حال حاضر این انجمن حدود 613 خانوار معادل با  2085 نفر به علاوه 138 یتیم را تحت پوشش خود دارد.

از ویژگی های بارز این انجمن توجه به توانمندسازی می باشد. به طور مثال کارگاهی جهت اشتغال افراد تحت پوشش تاسیس کرده اند.

اهداف و آرمان هایی که خانم آذر خانم شهسواری دنبال میکند و همچنین ویژگی های جامعه هدف این گروه خیریه، پتانسیل زیاد این انجمن را برای تمرکز روی مفهوم کارآفرینی اجتماعی و گسترش آن نشان می دهد.

خانم شهسواری، با حضور در محل معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه ی قضائیه کشور علاوه برتشریح عملکرد خود در سال های گذشته در بخش های مختلف، از آزادی 179 زندانی محکوم به قصاص نفس خبر داد  قابل ذکر است این تعداد رضایت تا تاریخ 1400/5/15  بوده که در حال حاضر 243 رضایت کامل در سراسر کشور می باشد.)

- در حال حاضرحدود40 پرونده هم خانواده مقتول از قصاص نفس گذشتند و آمده اند که ان شاالله دیه آماده شود در محضر رسمی همزمان  با گرفتن دیه رضایت بدهند.

- 6 قصاص چشم و 1 قصاص  دست رضایت گرفته شده است.

وی افزود:  با کمک سایر خیرین فعال در انجمن حمایت از زندانیان، برای تکمیل دیه درخواستی اولیای دم، برای کمک به محکومینی که مشکلات مالی دارند تلاش کرده و با اهدای وام بدون بهره و مبالغی هم به صورت بلاعوض موجب رضایت خانواده مقتولین را فراهم می آوریم.