کارگاه آموزشی روش تدوین طرح نامه پروژه‌های عملیاتی (مدل اعلامی حوزه دولتی):

 

نوشتن طرح‌نامه برای بسیاری ازمدیران امری مشکل و غیر مرسوم است و تنها در زمانی که بخواهند وامی از بانک دریافت نمایند و یا وجهی را در قبال یک قرارداد دریافت کنند این سند را به عنوان یک مدرک تکمیلی در پرونده خود قرار می دهند .

این مدیران هرگز به این فکر نمی‌کنند که داشتن یک نقشه راه تا چه میزان می‌تواند در رسیدن به موفقیت، به آنها کمک نماید. از همین روست که بسیاری از آن‌ها خطاهای بزرگی را چندین بار تکرار نموده و اشتباهات خویش را به گردن نصیب و قسمت و شانس می‌اندازند.
طرح توجیهی یک ابزار بسیار مهم برای مدیران است، زیرا به مدیرکمک می‌کند تا بر اساس گام‌های مشخص و استاندارد مسیر پیاده‌سازی ایده‌های خود را به سوی موفقیت هدایت نماید. طرح‌نامه باید بر اساس اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت قابل بیان باشد. این کار شما را به انضباط فکری وامی دارد. طرح توجیهی حتی اگر ناشیانه و فقط در یک صفحه باشد بهترازنبودنش در سازمان است. ایده‌ای که دارید شاید در ذهنتان عالی باشد اما هنگامی که اعداد و جزئیات روی کاغذ نوشته می‌شود نشان می‌دهد که ایده‌ی جالبی در عمل نیست. از آن جایی‌که ، برای اجرایی شدن هر ایده‌ای نیاز به یک نقشه راه دارید ، طرح کاری می‌تواند بین توانایی های اجرایی و منابع شما یک تعادل منطقی ایجاد نموده و روش ‌اجرایی را بدرستی به مخاطبان منتقل نماید.
یک طرح نامه، سند و مدرکی است که جزئیات برنامه‌ریزی شما را در مورد اجرای موضوع خاصی مشخص می کند.
یک طرح نامه شامل مواردی است از جمله اینکه :
موضوع مورد اجرا چیست ؟ ساختار اجرایی آن به چه صورت است؟ به چه شکلی شما قصد ارایه خدمات خود را دارید ؟ چه مبلغی را نیاز دارید؟ چه پیش بینی‌های مالی داشته؟ و چه پروانه، مجوز و یا اسناد دیگر مورد نیاز میباشد.

 

*** فایل PDF مطالب وبینار جهت دانلود ***

 

 

 

   دانلود : bp.pdf           حجم فایل 815 KB