چاپ        ارسال به دوست

نشست تخصصی و تعاملی ستاد حقوق بشر با سازمان های مردم نهاد

نقش کلیدی سمن ها در حمایت و ارتقای حقوق بشر

نخستین جلسه شورای امور بین الملل قوه قضائیه برگزار شد.
����تاکید غریب آبادی بر توسعه هدفمند تعاملات حقوقی و قضائی با سایر کشورها به ویژه کشورهای اسلامی
����نخستین جلسه شورای امور بین الملل قوه قضائیه به منظور توسعه هدفمند و تعاملات و همکاری دو جانبه و بین المللی حقوقی و قضائی، استفاده بیشتر از ظرفیت ها و تبادل تجربیات با سایر کشورها ، به ریاست " کاظم غریب آبادی" و با حضور نمایندگان دستگاهها و نهادهای ذیربط قوه قضائیه برگزار شد.
 
 
 
 
����تعیین اولویت ها و برنامه ها، ایجاد بانک اطلاعاتی و پیگیری اجرای تفاهمات حاصله با سایر کشورها از جمله مواردی بودند که در این نشست مورد تاکید قرار گرفتند.
معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر در «نشست تخصصی و تعاملی با سازمان‌های مردم نهاد دارای مقام مشورتی در شورای حقوق بشر»:
 
����سمن ها از نقش کلیدی و بسیار مهمی در حمایت و ارتقای حقوق بشر در داخل و در عرصه بین‌المللی برخوردارند.
 
����برنامه‌ریزی کلیدی و ارتباط تنگاتنگ با سازمان‌های مردم نهاد، ظرفیت سازی و توانمندسازی و همچنین فعال کردن ظرفیت‌های سازمان‌های مردم نهاد، یک مؤلفه اساسی در برنامه‌های ستاد حقوق بشر است.
 
����سمن‌ها در حوزه‌های تخصصی خود مهمترین چالش‌ها و آسیب‌های حقوق بشری و فرایندهای مخل حقوق مردم را شناسایی و به ستاد حقوق بشر منعکس کنند تا با کمک و تعامل با دستگاه‌های اجرایی زمینه رفع آنها فراهم شود.
 
����پروژه حقوق بشر یک پروژه سیاسی است و مدعیان حقوق بشر بویژه در قضیه جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه حیثیت و آبرویی برای حقوق بشر باقی نگذاشته اند.


١٥:٤٥ - چهارشنبه ٤ بهمن ١٤٠٢    /    شماره : ٢٤٣    /    تعداد نمایش : ٢٤٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج