نشست تخصصی شبکه سازمان های مردم نهاد فعال حوزه زنان و خانواده 

باحضور دکتر نوابی نژاد رئیس محترم شبکه ارتباطی سازمان های مردم نهاد

 

 پیرو هماهنگی با دفتر امور بانوان استانداری فارس با شبکه  ارتباطی سازمان های مردم نهاد ، نشست تخصصی با سازمان های مردم نهاد را در شیراز برگزار نمود.

ابتدا سرکار خانم دستغیب مدیر کل محترم دفتر امور بانوان و خانواده استانداری فارس ضمن خیر مقدم به سرکار خانم نوابی نژاد رئیس شبکه ارتباطی سازمان های غیر دولتی زنان و شورای مرکزی شبکه و تشکر از حضور مدیران و مسئولین سازمان های مردم نهاد استان ، بیان داشتند سازمانهای مردم نهاد در این برهه حساس می توانند به عنوان بازوان دولت در همه زمینه ها باشند و حضورشان بیشتر از گذشته احساس می گردد و ما باید در راستای حساس سازی نخبگان و فرهیختگان جامعه برای ایجاد سازمان های مردم نهاد حوزه زنان فعالیت و اطلاع رسانی بیشتری داشته باشیم و مطالبات توسط سازمان های مردم نهاد در حوزه زنان پیگیری شود.معصومه دستغیب افزود: هرچند فعالیت تشکل های مردم نهاد در استان فارس منحصر به فرد است اما هنوز جای خالی برخی از تشکل ها که نیاز جامعه زنان است ، احساس می شود. وی گفت : استان فارس بیش از 70 تشکل در حوزه زنان و خانواده دارد که دفتر امور بانوان و خانواده استانداری از طریق برگزاری نشست ها و دوره های آموزشی ، همچنین بازدید از تشکل ها ، ارتباطی موثر و مداوم با این تشکل ها برقرار کرده است.

در این نشست که به همت دفتر امور بانوان وخانواده استانداری برگزار گردید بیش از هشتاد نفر از مدیران و مسئولین سازمان های مردم نهاد حضور داشتند.

در ادامه این نشست سرکار خانم شکوه نوابی نژاد ریاست محترم شبکه ارتباطی سازمان های غیر دولتی زنان به بیان مطالب پرداختند . ایشان اظهار داشتند : در همه امور مربوط به زنان ، خود زنان باید حضور داشته باشند تا با طرح مسائل بتوان مشکلات مربوط به آنان را مرتفع کرد. به گزارش خبرنگار ما ، شکوه نوابی نژاد در دومین  نشست شبکه ارتباطی سازمان های مردم نهاد که در شیراز برگزار شد، توسعه و گسترش شبکه های مردم نهاد در حوزه زنان را از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: این سازمان ها بازوان توانمند دولت هستند که به عنوان رابط بین دولت ، مردم و جامعه ، ایفای نقش می کنند. وی گفت : عفت و شخصیت زنان می تواند تقویت کننده مطالبه گری آنان باشد. نوابی نژاد ضمن تاکید بر پیگیری مجدانه مطالبات توسط سازمان های مردم نهاد در حوزه زنان، تصریح کرد: نباید فراموش کرد که سلامت زنان جامعه ما به عنوان پرچمدار زنان دنیا از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است . نوابی نژاد در این نشست به تاٌسیس شبکه ارتباطی سازمان های مردم نهاد در سال 1374 اشاره کرد و گفت : این شبکه در حال  حاضر 400 عضو دارد که برخی از این اعضاء در مجامع بین المللی هم حضور پیدا می کنند.

در این نشست که با حضور نمایندگان و اعضای تشکل های مردم نهاد شیراز و استان های دیگر برگزار شد، مباحثی درباره فعالیت های تشکل های تحت پوشش ارائه گردید. در این جلسه، عدم حمایت ارگان های دولتی و نداشتن بودجه مالی برای حمایت تشکل ها به عنوان دغدغه های اصلی این تشکل ها مطرح شد. همچنین مسائل مربوط به زنان و محیط زیست، نقش مادران در تاٌمین سلامت خانواده و جامعه، نقش زنان در همگرایی قومیت های مختلف با تاٌکید بر اشتراکات و دوری از تفرقه در کشور و نقش زنان در پیشگیری و کنترل مصرف دخانیات هم مطرح گردید. در ادامه اعضاء به ارائه پیشنهادات و نقطه نظرات پرداختند.