چاپ        ارسال به دوست

نشست دکتر الهیان با اعضای شبکه‌ی ارتباطی سازمان‌های غیر دولتی زنان

.

 

این نشست در روز سه شنبه مورخ 1402/5/17 با حضور خانم دکتر زهره الهیان و اعضای محترم شورای مرکزی شبکه برگزار گردید.

خانم دکتر نوابی نژاد ضمن خیر مقدم به مهمانان، بویژه خانم دکتر الهیان و اعضای شورای مرکزی شبکه اشاره نمودند بر اساس ظرفیت ها و قابلیت های شبکه و حضور زنان فرهیخته فعالیت ها واقدامات جهت اعتلای جایگاه زنان و خانواده را گسترده تر میکنیم.

خانم دکتر ضمن اشاره به شبکه ملی و منحصر به فرد بودن شبکه از شخصیت های حقوقی عضو به تعداد 400 سمن، قبل از کرونا و عضویت در اکوسوک به تشریح اهداف و ماموریت و دستاوردهای شبکه پرداختند.

وی ضمن اشاره به حضور شبکه در اجلاس های بین المللی به برگزاری اجلاس 52 با حضور خانم سپهری و اجلاس 53 توسط خانم اعتماد سعید پرداختند.

در پنل ها و اجلاس های سازمان ملل کارهای کوچک و بزرگ بیشماری انجام میشود نمایندگان شبکه حضور فعال دارند و به موارد نقض حقوق بشر اشاره می کنند در جاهایی لازم است دفاع شود ، دفاع می کنند.

در ایران متاسفانه ما غریب هستیم و برایمان این سوال است که چرا نباید در شوراهای تصمیم گیر و تصمیم ساز کشور به عنوان نماینده بزرگترین شبکه زنان حضور داشته باشیم.

از سرکار عالی خواهش داریم صدای ما را در مورد مسائل زنان و خانواده بشنوید و به آن توجه کنید موضوعی که کرار مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است.

در ادامه خانم دکتر زهره الهیان این شبکه را که در حال حاضر از ظرفیت 4۰۰ سازمان مردم نهاد فعال در حوزه‌ی زنان بهره‌مند است را ظرفیتی بی‌بدیل و فرصت مغتنمی برای کشور در حوزه‌های مختلف مسائل مربوط به زنان برشمرد.

 همچنین از حضور فعال زنان در عرصه بین‌المللی و طرح‌ها وفعالیت‌های این شبکه در خصوص ارزیابی عملکرد سازمان‌های مردم نهاد استقبال نمود و برای ارتباط دوطرفه از سوی فراکسیون سازمان‌های مردم نهاد در مجلس شورای اسلامی اعلام آمادگی کرد.


١٢:٠٠ - دوشنبه ٢٣ مرداد ١٤٠٢    /    شماره : ٢٠٤    /    تعداد نمایش : ١١٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج